مینی لودر بابکت و کاربردهای آن

مینی لودر بابکت

معرفی برند بابکت:

شرکت بابکت شرکتی است که در حوزه تولید ماشین آلات سنگین و راهسازی حدود ۶۰ سال مشغول به فعالیت می باشد. بابکت شرکتی بین المللی با سهامداری بخش آمریکایی و کره ای می باشد. این شرکت یکی از برندهای نام آشنا در کشور ما می باشد و واردات لودرها و مینی لودرهای این شرکت به ایران، طی سالیان مختلف وجود داشته است و معمولا این لودرها را با نام خود لودر بابکت در ایران می شناسند.

این شرکت که در ابتدا در آمریکا پایه گذاری شد ایده اولیه خود را برای تولید ماشین های کوچک با قابلیت کاربری بالا در زمینهای کشاورزی آغاز کرد.

                                                                        بابکت

معرفی انواع مینی لودر بابکت و کارکرد آنها:

مینی لودرها همان لودر در ابعاد کوچک می باشند و به دلیل ابعاد و سایز مناسبی که دارند می توانند در حوزه های مختلفی مورد کاربری قرار بگیرند. این لودرهای کوچک به دلیل جمع وجور بودنشان، سرعت بالایی هم در انجام کارها داشته و از طرفی هم موتور آنها قدرت کافی را برای فعالیت های مختلف دارد.

از ویژگی های خوبی که محصولات بابکت به ویژه مینی لودر بابکت دارد؛ شرایط نصب و اتصال ادوات دیگر به این مینی لودر می باشد. در این صورت می تواند کارایی بسیار متنوع تری را داشته باشد و در بسیاری از فعالیت ها مورد استفاده قرار بگیرد.

مینی لودرها می توانند در پروژه های خدمات شهری کارایی بالایی داشته باشند. زیرا ابعاد بزرگی ندارند و به راحتی می توان آنها را در خیابان ها و کوچه ها بدون مزاحمت زیاد برای شهروندان، به کار گرفت. نه سرصدای زیادی تولید می کنند و نه مانع رفت‌وآمدها خواهند شد!

همانطور که گفتیم این محصول بابکت به دلیل اینکه در قسمت جلوبندی آن می توان از ادوات و تجهیزات متنوع استفاده کرد، بنابراین می تواند در زمینهای کشاورزی برای عملیاتهای مختلف مانند کاشت، داشت و حتی در مواقعی کمک به برداشت محصول هم مورد استفاده قرار بگیرد. می توان بعد از برداشت محصول برای آماده سازی زمین و پاکسازی آن از زراعت قبلی، باز هم از مینی لودر بابکت کمک گرفت.

از این لودرهای جمع و جور می توان در انبارها و سوله ها هم برای برداشتن کالاها و بسته بندی ها و جابه‌جایی آنها؛ هم استفاده کرد.

آنها می توانند در پروژه های ساختمان سازی برای حمل و نقل مصالح و شن و ماسه، یا با اتصال ادواتی مانند مته برای حفاری و… هم به کار بیاید.

به دلیل قدرت بالای مینی لودرها برای جابه‌جایی ها، از این ماشین در معادن برای حمل و نقل سنگ و قطعات بزرگ هم استفاده می شود. ابعاد مناسب این ماشین اجازه دسترسی و ورود به هر منطقه ایی را به آن می‌دهد.

به طور کلی در هر پروژه ای که احتیاج به قدرت بالا برای حمل و نقل وجود دارد اما به همان اندازه هم به وسیله ای با ابعاد مناسب تر از لودرهای بزرگ، نیاز وجود داشته باشد، مینی لودر بابکت بهترین انتخاب می‌تواند باشد.

                                                                        بابکت

انواع جلوبندی های مینی لودر بابکت:

جلوبندی ها، به ابزار و تجهیزاتی گفته می شود که در قسمت جلوی مینی لودر بسته می شود تا آن را برای کار در یک حوزه خاص آماده کند. از جمله این جلوبندی ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

شنی فلزی:

که بر روی لاستیک ها بسته شده و این امکان را به مینی لودر می دهد تا بودن آسیب رسیدن به لاستیک‌ها، در مناطق سفت و گلی و شنی یا باتلاقی و سطح لغزنده به راحتی حرکت کند.

نهال کار:

با کمک این ابزار می توان داخل زمین و باغ کشاورزی حفر گودال نمود و نهال مورد نظر خود را در باغ کاشت یا با کمک تیغه های آن محصول را بریده و برداشت نمایید و یا محصول را با کمک این تیغه ها تمیز هم کنید.

مته چاله کن:

این مته برای حفر گودال برای کاشت نهال، نصب پایه، نصب ستون مورد استفاده قرار می گیرد.

گریدر:

که در محوطه سازی، آسفالت خیابان، پروژه های ساختمانی، حفاری و….استفاده می شود.

غلتک ویبره:

که برای صاف کردن سطوح و آسفالت کردن راهها بسیار می تواند مورد کاربری قرار بگیرد.

سله شکن:

این جلوبند برای از بین بردن سله های خاک های کشاورزی کارایی داشته و نوعی وسیله شخم زنی محسوب می شود و با کمک آن می توان سنگریزه و کلوخ و … را صاف کرد و سطح زمین را یکدست کرد.

کاتر:

این وسیله برای بریدن شاخ و برگ های اضافه درختان و درختچه ها و پوشش گیاهی که رشد نامتعارف و اضافه داشته کاربرد دارد.

برف روب:

با اتصال این ابزار در قسمت جلویی مینی لودر بابکت، در پاک سازی و حرکت دادن توده های برف از روی سطوح و جاده ها، به کار می آید. با تغییر دادن شکل تیغه ها می توان از این وسیله زمانی که ارتفاع برف بالاست هم استفاده کرد.

تیلر:

وسیله ای که در زمینهای کشاورزی می تواند بیشترین کارایی را داشته باشد و با تخریب زمین و زیرورو کردن خاک آن را برای عملیات کاشت آماده کند.

آسفالت‌بر:

این وسیله با تیغه های هیدرولیکی برنده خود می تواند آسفالت، بتن، آهن، و هر گونه ماده سخت دیگر را به راحتی و دقت هرچه تمامتر برش بزند.

علاوه بر این ادوات، تجهیزات بسیار دیگری وجود دارند که می توانند در مواقع لزوم بر روی جلوبندی مینی‌لودر سوار شده و برای کاری بخصوص مورد استفاده قرار بگیرد.

 

قیمت بابکت:

محصولات بابکت در انواع سایز و مدل های گوناگونی تولید و روانه بازار می شوند و هر کدام از آنها هم به دلیل مشخصات فنی منحصربه‌فرد و کارکردهای ویژه، قیمت های مختلفی برای خرید دارند. چیزی که در این میان اهمیت بالایی دارد این است که حتما در هنگام خرید، هدف خود را از خریدتان مشخص نمایید. اینکه این مینی لودر را برای چه عملیاتی در نظر دارید. نکته بعدی در رابطه با متراژ و فضایی است که بابکت قرار است در آنجا کار کند.

وزن بابکت، وضعیت موتور، حداکثر میزان بارگیری بابکت، نوع چرخها؛ نوع جلوبندی و … از نکات دیگری است که در هنگام خرید باید به آنها توجه کنید.

همه عوامل گفته شدن در قیمت بابکت به شکل نهایی هم اثرگذار خواهد بود.

 

 

 

admin asli